Zachęcamy do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych

Instytutu Nauk Technicznych

Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

 

________________________________________________________________________________________

Turniej piłki nożnej halowej o Puchar SASP 2020

 

Kolejny Turniej Piłki Nożnej o Puchar SASP zakończony

04 marca 2020 r. w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach ponownie odbył się turniej dla uczniów szkół zrzeszonych w Stowarzyszeniu Aktywnych Szkół Ponadgimnazjalnych.
W imprezie uczestniczyło tym razem 5 szkół  : Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach , Zespół Szkół Technicznych z Mikołowa oraz trzy szkoły reprezentujące Gliwice- Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Budowano- Ceramicznych i Górnośląskie Centrum Edukacyjne

Zwycięzcą turnieju został  Zespół Szkół Budowano- Ceramicznych wyprzedzająć Zespół Szkół technicznych z Mikołowa oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 z Katowic.

Wszystkim uczestnikom turnieju oraz ich opiekunem dziękujemy za sportową rywalizację i czekamy na kolejny turniej w przyszłym roku.

 

 

Turniej piłki nożnej halowej o Puchar SASP 2019

 


13 marca 2019 r. Górnośląskie Centrum Edukacyjne w Gliwicach ponownie było organizatorem turnieju dla uczniów szkół zrzeszonych w Stowarzyszeniu Aktywnych Szkół Ponadgimnazjalnych.
W imprezie uczestniczyło 8 szkół  : Zespół Szkół Technicznych z Rybnika, Zespół Szkół nr 6 z Jastrzębia Zdroju, Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 w Katowicach, Zespół Szkół Technicznych z Mikołowa, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wodzisławia Śląskiego oraz trzy szkoły reprezentujące Gliwice- Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Budowano- Ceramicznych i Górnośląskie Centrum Edukacyjne

Najlepszą drużyną turnieju został Zespół Szkół Technicznych z Mikołowa wyprzedzając reprezentację Zespołu Szkół Technicznych z Rybnika.
Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie reprezentujący Górnośląskie Centrum Edukacyjne.

Wszystkim uczestnikom turnieju oraz ich opiekunem dziękujemy za sportową rywalizację i zapraszamy ponownie za rok.


 

 

 

Śladami W.B. Yeats'a

 

Mobilność nauczycieli i kadry zarządzającej w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Tytuł projektu: „Podniesienie jakości pracy szkoły poprzez doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli.”

W dniach od 7 do 21 lipca 2018 roku grupa kilkunastu  dyrektorów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Aktywnych Szkół Ponadgimnazjalnych (SASP) wyjechała do Irlandii w ramach projektu pt.: "Podniesienie jakości pracy poprzez doskonalenie warsztatu nauczycieli".
Poezja Williama Butlera Yeats'a wydaje się być nieodzowną częścią irlandzkiej literatury. Podobnie jak poeta, uczestnicy projektu przemierzyli wszerz całą Irlandię od Dublina- miejsca, gdzie urodził się Yeats aż po Sligo- miasto położone na zachodnim północnym wybrzeżu Szmaragdowej Wyspy. Duch poety unosi się nad soczystą zielenią traw, kamiennymi murami, majestatycznymi klifami,  bezkresnym oceanem oraz okolicami Sligo. Grupa zwiedziła budynek Towarzystwa Miłośników Yeats'a gdzie organizowane są coroczne  warsztaty poświęcone twórczości poety. Udała się też do galerii sztuki w Sligo - The Model, gdzie zapoznała się z malarstwem rodziny Yeats'a oraz odbyła pieszą wycieczkę z przewodnikiem  po Sligo. Uczestnicy odwiedzili też  cmentarz parafialny w Drumcliffe, gdzie został pochowany poeta.
"Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach." pisał Yeats w jednym ze swoich wierszy, który widnieje przed cmentarzem w Drumcliffe. Ten sam napis wita przyjezdnych przy wjeździe do Sligo: "Tread softly.." Znakomita  lekcja literatury, kultury i folkloru irlandzkiego.

 

Kronika z wyjazdu I grupy projektowej do Sligo (3)

Mobilność nauczycieli języka angielskiego zawodowego wraz z programem jobshadowing w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Tytuł projektu: „Podniesienie jakości pracy szkoły poprzez doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli.”   Podczas pobytu w Irlandii grupa nauczycieli języka angielskiego zawodowego zwiedzała okolice Sligo. Ta część programu pozwoliła zapoznać się z bogactwem krajobrazu, cechami geograficznymi oraz zabytkami i ciekawostkami historycznymi. Zróżnicowana rzeźba terenu, wybrzeże Oceanu Atlantyckiego, rzeka, jezioro i góry – to wszystko skupione w niewielkiej odległości – pozostawiło w pamięci wiele wrażeń.  Naszym przewodnikiem był rodowity Irlandczyk Shane.