17 grudnia 2015 roku w siedzibie Naukowych Zakładów Technicznych w Dąbrowie Górniczej, dzięki uprzejmości i gościnności Dyrektora Pana Roberta Karlika zostały zainaugurowane uroczyste obchody 20-lecia działalności Stowarzyszenia Aktywnych Szkół Ponadgimnazjalnych.


Część oficjalna rozpoczęła się od serdecznego powitania wszystkich Gości przez obecną Panią Przewodniczącą SASP-u Panią Bogumiłę Kluszczyńską. Pan Jan Borowski pierwszy przewodniczący SASP przypomniał historię działalności Stowarzyszenia oraz przybliżył sylwetki wielu wybitnych pedagogów związanych ze Stowarzyszeniem. Bardzo miłym i wzruszającym akcentem tej gali były przemówienia Gości,  którzy podziwiając historię SASP-u, zaznaczali swój wkład w jej tworzenie.

Pani Przewodnicząca wręczyła wszystkim obecnym Dyrektorom szkół zrzeszonych w Stowarzyszeniu pamiątkowe medale z okazji 20-lecia istnienia Stowarzyszenia.
W czasie uroczystości przedstawiciele wybranych szkół zaprezentowali uczestnikom spotkania dokonania swoich placówek. Z możliwość zaprezentowania szkoły skorzystała również szkoła, Zespół Szkół Budowlanych z Katowic ubiegająca się o przyjęcie placówki w poczet członków Stowarzyszenia Aktywnych Szkół Ponadgimnazjalnych.


Teraz czas otworzyć nowy rozdział tej samej księgi Stowarzyszenia Aktywnych Szkół Ponadgimnazjalnych i życzyć sobie, aby ta historia rozpoczęta 20 lat temu trwała i była udziałem kolejnych ludzi, których sercom Stowarzyszenie jest i będzie zawsze bliskie. To miejsce jest otwarte i czeka na tych, którzy stworzą kolejne dwadzieścia wspaniałych, pełnych dokonań lat.

Dziękując wszystkim przybyłym na uroczystość Gościom, ufamy, że dla wszystkich zaproszonych Gości, ten powrót po latach  był źródłem radości, zadowolenia i pretekstem do wspomnień.